Thursday, 3 July 2014

Eelorientatsioon

27.-29. juunil toimus Väike-Maarjas YFU eelorientatsioon, lühendatult kutsutakse seda nimega ELO (jep, ma tean, mind kutsutakse samamoodi). See oli meie esimene ametlik vahetusaastaga seotud üritus, mõeldud on ELO just selleks, et meid võimalikult hästi ette valmistada meie aastaks välismaal. Kõik kolm päeva olid täis jutustamist, söömist, tantsu ja lõbutsemist, mida YFUkad ju väga armastavad. :) 

Nende inimestega veetsimegi oma kolm päeva. YFU 23. lend pluss vabatahtlikud

Esimesel päeval rääkisime töötubades põhiliselt oma ootustest ja lootustest seoses vahetusaastaga ning tutvusime teiste vahetusõpilastega, teisel päeval olid arutelu teemaks pigem probleemid, mis meil tekkida võivad ning kuidas nendega tegeleda, samuti YFU reeglid. Kolmandal päeval jagati meile kuivemat, aga praktilisemat infot: rääkisime kindlustusest ja reisikorraldusest, kätte anti ka lennupiletid. Iga päeva lõpus oli meil väike plokk ka oma kodugrupiga, mis kõigile väga meeldis: saime juttu puhuda inimestega, kes lähevad meiega samasse kanti (minu kodugrupis olid näiteks need, kelle vahetusaasta möödub mõnes prantsusekeelses riigis).

Meelelahutusprogramm oli ka: esimesel õhtul oli mänguks fotojaht, kus saime pildile püüda igasugu veidraid ja koomilisi juhtumisi vahetusõpilaste elust, teisel õhtul etendasime YFU-TVs telesaateid, minu grupp tegi Kuldvillakut ja mina mängisin Teet Margnat, mis mulle muidugi hirmsasti nalja tegi- on ju Kuldvillak minu ja mu Treffneri klassikaaslaste lemmiksaade! Veel saime ka laulda, tantsida ja muid toredaid mänge mängida.

pildile on sattunud kolm kilpkonna ja kurb tüdruk, kes kogemata ühe kilpkonna 
valesse külmikusse talveund magama pani

kannibal ja kolm isuäratavat neidu

Kokkuvõtteks julgen öelda, et üritus vääris oma võrratut nime. Sellest, kui palju ELO mulle juurde andis, sain aga aru alles pärast ürituse lõppu, tagasi Tallinna poole sõites. Istusin seal bussis ja mõtlesin, et vau, nii positiivse ja motiveerituna ma polegi end vist veel kunagi tundnud. Jääb ainult üle loota, et see tuju püsib veel kaua-kaua. :)

Videot ELO kohta vaata siit.

No comments:

Post a Comment